Adwokat rozwód Warszawa

Adwokat rozwód Warszawa. Skuteczna pomoc prawna podczas rozwodu.

Sprawy rozwodowe nigdy nie będą należeć do łatwych spraw. Towarzyszy im często ból, gniew, złość, a nawet chęć zemsty, emocje zwyciężają. W takiej sytuacji dobrze jest zadbać o pomoc prawną, dlatego najlepiej jest się zwrócić do adwokata specjalizującego się w rozwodach na terenie warszawy. Nasz Adwokat zajmuje się również ustaleniem częstotliwości kontaktów z dziećmi i wysokością alimentów. Zawsze stara się możliwie szybko, bezstresowo i najmniejszym kosztem zakończyć sprawę. Jeśli znalazłaś/eś się w tej niełatwej sytuacji, zachęcam do kontaktu. Wspólnie łatwiej będzie nam wyjść z niej obronną ręką.

Adwokat rozwód Warszawa – Oferta

Co zyskujesz, korzystając z naszych usług? Jaki jest zakres usług?

 1. Pierwsze spotkanie to wstępna konsultacja, porada prawna. Klient przedstawia sytuację, w której się znalazł, a my przedstawiamy ewentualne rozwiązania prawne, ich konsekwencje, sposoby rozwiązania trudnej sytuacji. Jeśli klient zdecyduje się na skorzystanie z naszych usług, to podpisujemy umowę, klient przekazuje pisemną zgodę na reprezentowanie go przed sądem.
 2. Następnie w imieniu klienta lub z jego udziałem rozpoczynają się negocjacje. Strony lub ich reprezentanci ustalają warunki rozwodu, omawiają kwestie szczególnie ważne dla swoich klientów, mogą zaproponować stronom ustępstwa.
 3. Po negocjacjach rozpoczynają się przygotowania do procesu. Nasi Adwokaci pomagają naszym klientom zgromadzić niezbędne dokumenty i dowody (często dopiero na ich podstawie można obiektywnie ustalić, czy na przykład rozwód z orzeczeniem o winie jest dobrym rozwiązaniem), ustalić wysokość oczekiwanych alimentów. W postępowaniu rozwodowym to strony zobowiązane są przedstawić materiał dowodowy i tylko na podstawie zgromadzonego i przedstawionego materiału sąd wydaje decyzję. Obie strony mają równe prawa w postępowaniu rozwodowym, nie tylko strona wnosząca o rozwód będzie gromadzić materiał dowodowy. Nasi Adwokaci przygotowują wnioski dowodowe, wnoszą o powołanie świadków.
 4. Przygotowanie pism procesowych: przede wszystkim pozew powinien zawierać oczekiwania możliwe do realizacji, adwokaci na podstawie swojego doświadczenia osądzą, czy treść pozwu i zgromadzonych dowodów przekona sąd do uznania winy współmałżonka, do korzystnego rozstrzygnięcia spornych kwestii.
 5. Reprezentowanie przed sądem: rozprawa sądowa jest stresującym etapem rozwodu, często była dramatyczna i bardzo emocjonalna. Nasi adwokaci zachowują dystans i są wsparciem dla klientów.
 6. A może apelacja? Wyrok kończy rozprawę sądową, jednak nie zawsze kończy batalie, strony mogą się przecież odwoływać. Adwokaci doradzają klientom, w jakich przypadkach apelacja jest korzystna, piszą i składają apelację do właściwego sądu.
Szukasz skutecznego Adwokata?
+48 577 829 462
Zadzwoń do nas!

Zadzwoń Dane kontaktowe

Rozwód – porady Prawne

Możesz liczyć na poradę prawną dotyczącą rozwodu?

 • ustalenie winnego rozkładu małżeństwa
 • przesłanki rozwodu
 • sprawy podziału majątku
 • ustalenie zakresu opieki i władzy rodzicielskiej nad dziećmi
 • wyliczenie kwoty oczekiwanych alimentów

 

Nasza praca polega nie tylko na doradztwie i reprezentacji przed sądem, zakres naszych usług obejmuje także: przygotowanie innych pism procesowych (na przykład wniosek o zwolnienie z opłat sądowych, wniosek o zabezpieczenie roszczeń o alimenty, wniosek o zmianę terminu rozprawy rozwodowej), wcześniejsze rozmowy ze świadkami.

Oczywiście w przypadku rozprawy rozwodowej nie ma obowiązku posiadania pełnomocnika, czy jednak jeśli strona przeciwna wystąpi przed sądem z adwokatem, to nie będziesz na starcie na słabszej pozycji? Wiem, że zdarzają się klienci, którzy chcą sami napisać pozew rozwodowy, jednak przy dalszych etapach rozwodu często tracą pewność siebie.

Rozwód Warszawa

Według statystyk to właśnie w stolicy Polski dochodzi do najczęstszych rozwodów. Związane jest to z liczbą zamieszkujących tu osób, szybkim tempem życia oraz innymi typowymi przyczynami rozwodu.Specjaliści wskazują, że zaskakującą dość nową przyczyną rozwodu stała się sytuacja związana z otrzymaniem dofinansowania 500+. Niestety liczba rozwodów z roku na rok wzrasta. Pokazują to prowadzone statystyki, które wskazują, że  w 2018 roku w Polsce zawarto 193 tysiące małżeństw, jednak w tym samym roku przeprowadzono aż 63 tysiące rozwodów. Zjawisko te nazwać można problemem na skalę XXI wieku. W przypadku nie przetrwania próby czasu własnego małżeństwa warto zadbać o dobrego adwokata, dzięki któremu zyskamy poczucie bezpieczeństwa i spokoju związanego z toczącą się sprawą.

 

Call Now Button