Adwokat rozdzielność majątkowa

Adwokat rozdzielność majątkowa.

Adwokat rozdzielność majątkowa

Nasz zespół z sukcesami zajmuję się sprawami, które dotyczą prawa rodzinnego, nasze działania są skuteczne, ponieważ zajmują się nimi ludzi z doświadczeniem, a prowadzone sprawy kończą się satysfakcjonującymi Klientów rozstrzygnięciami.

Rozdzielność majątkowa- adwokat/ prawnik

W przypadku rozdzielności majątkowej nie ma majątku wspólnego, są dwa odrębne majątki. Rozdzielność majątkowa może być wprowadzona na mocy orzeczenia sądowego lub aktu notarialnego. Przy rozdzielności majątkowej każda ze stron samodzielnie pomnaża lub roztrwania swój majątek. Współmałżonek nie musi być informowany o sposobach dysponowania odrębnym majątkiem.

Co wchodzi w zakres usług?

Porada prawna – podczas wstępnego spotkania Klient wyjaśnia złożoność swojej sytuacji, adwokat na podstawie zebranych informacji udziela porady prawnej, wyjaśnia zalety i wady podpisania umowy rozdzielności majątkowej

  • doradztwo w zakresie rodzajów umów o rozdzielności, np. rozdzielności z wyrównaniem dorobków
  • negocjacje z przedstawicielem współmałżonka
  • Klient może podpisać pełnomocnictwo adwokatowi, dzięki czemu adwokat będzie mógł  w imieniu Klienta podpisać intercyzę
  • przygotowanie umowy zmieniającej/ znoszącej wspólnotę majątkową
  • złożenie pozwu o ustanowienie rozdzielności majątkowej
  • reprezentowanie Klienta przed sądem w przypadku ustalania ustroju przymusowego
Szukasz skutecznego Adwokata?
+48 577 829 462
Zadzwoń do nas!

Zadzwoń Dane kontaktowe

Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata?

Kwestie związane z rozdzielnością majątkową są skomplikowane i rzutują na przyszłość finansową współmałżonków. Nie tylko zamożni przedsiębiorcy są zainteresowani rozdzielnością majątkową, ale coraz częściej decydują się na to tzw. zwykli ludzie. Rozdzielność majątkowa to nie tylko intercyza zawierana przed zawarciem małżeństwa. Niewiele osób wie, że rozdzielność można także ustanowić w trakcie trwania małżeństwa.

Oczywiście na ustanowienie rozdzielności przed obliczem notariusza muszą zgodzić się obie strony. Jeśli następuje to w trakcie małżeństwa, to wypracowany majątek wspólny przekształca się we współwłasność ułamkową.

Rozdzielność majątkowa może być ustanowiona przymusowo przez sąd. W przypadku niewłaściwego zachowania małżonka (trwonienie wspólnego majątku, podejmowanie ryzykownych decyzji majątkowych, niedokładanie starań do pomnożenia majątku, nieróbstwo) warto przemyśleć kwestie rozdzielności majątkowej. W takiej sytuacji raczej nie można liczyć na zgodę współmałżonka na wprowadzenie rozdzielności majątkowej. Należy złożyć wniosek do sądu o przymusowe ustanowienie rozdzielności majątkowej. Pozew musi zawierać właściwe uzasadnienie i dowody na niewłaściwe zachowanie współmałżonka. Jeśli sąd przychyli się do pozwu, rozdzielność powstanie z chwilą wskazaną w wyroku.

Dzięki Naszej pomocy sprawy sądowe związane z rozdzielnością mogą być szybko załatwione przed sądem. Adwokat sporządzający pozew doradzi także w sprawie dowodów i świadków.

Lista miast gdzie przyjmują nasi specjaliści.

# Warszawa – adwokat rozdzielność majątkowa

 

Call Now Button