Wrocław - Pomoc prawna dla Kierowców 1

Adwokat jazda po alkoholu Wrocław

Mimo nieustannie prowadzonych kampanii społecznych mających na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie zakazu jazdy po alkoholu – prawdopodobnie problem ten nigdy nie zostanie całkowicie wyeliminowany. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy to nas będzie dotyczyła ta materia? Czy w sytuacji, gdy zdarzy się nam taka wpadka (np. prowadzenie samochodu podczas „syndromu dnia poprzedniego”, gdy wydaje się nam, iż alkohol już „wyparował” z naszego organizmu), adwokat może okazać się potrzebny? Poniżej udowodnimy, iż w przypadku jazdy po alkoholu adwokat (Wrocław) będzie niezwykle pomocny.

Szukasz skutecznego Adwokata?
+48 577 829 462
Zadzwoń do nas!

Zadzwoń Adwokat - Kontakt

Jazda pod wpływem alkoholu Wrocław?

Jeżeli chodzi o jazdę po alkoholu, można wyróżnić dwie sytuacje (należy zaznaczyć, iż niezależnie od jej rodzaju, warto jak najszybciej zasięgnąć porady specjalisty – Adwokat jazda po alkoholu Wrocław).  Po pierwsze – z wykroczeniem będziemy mieli do czynienia, jeżeli nasz stan zostanie zakwalifikowany, jako „stan po użyciu alkoholu”. Zachodzi on, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do: stężenia we krwi od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm³. Inaczej sytuacja kształtuje się w przypadku przestępstwa jazdy po alkoholu – czyli w stanie nietrzeźwości. Stan nietrzeźwości zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do: stężenia we krwi powyżej 0,5‰ alkoholu albo obecności w wydychanym powietrzu powyżej 0,25 mg alkoholu w 1 dm³. Obie te definicje znajdziemy w Ustawie o wychowaniu w trzeźwości. Co jednak oznacza użyty przez ustawodawcę zwrot „prowadzi do (…)”? Otóż, jeżeli spożywamy alkohol, to jego stężenie we krwi wzrasta przez jakiś czas. Związane jest to z jego wchłanianiem w organizmie człowieka. Jeśli badanie na obecność alkoholu we krwi będzie przeprowadzone w fazie wchłaniania, uzyskany wynik może wskazywać, iż nie doszło do przekroczenia granicy np. 0,5‰. Jednak powtórny pomiar (przeprowadzony, by potwierdzić wynik, zwłaszcza gdy pierwszy pomiar wykazał wartość graniczną), wykonany np. po 20 minutach może już wskazać wynik przekraczający taką wartość. 

Adwokat jazda po alkoholu Wrocław

Niezależnie od tego, jaką kwalifikację prawną będzie miał czyn, którego się dopuścisz – warto skontaktować się z adwokatem. Profesjonalna pomoc bez wątpienia może wpłynąć na złagodzenie wymiaru kary, która – zwłaszcza za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości może okazać się niezwykle surowa i dolegliwa. Popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości może wiązać się z orzeczeniem grzywny, kary ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, wobec kierowcy, który dopuścił się jazdy na podwójnym gazie (niezależnie, czy jest to wykroczenie, czy przestępstwo), sąd orzeknie również zakaz prowadzenia pojazdów (za wykroczenie to minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lata, zaś za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości sąd musi orzec zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na czas nie krótszy niż 3 lata, a maksymalnie na lat 15). Im szybciej zadbasz o pomoc prawną – tym lepiej dla Ciebie.

Skuteczna pomoc prawna dla Kierowców we Wrocławiu

U nas uzyskasz przede wszystkim skuteczną pomoc prawną. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Udzielamy pomocy na każdym etapie postępowania karnego – przygotowawczym, sądowym, jak i wykonawczym. Sprawa w sądzie to zawsze sytuacja stresująca – dlatego warto mieć obok profesjonalnego obrońcę. Taki właśnie jest nasz zespół specjalizujący się w pomocy kierowcom. Jeżeli szukasz pomocy we Wrocławiu, skontaktuj się z nami – Jazda po alkoholu Adwokat.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bazą wiedzy.

Jazda po alkoholu – Podstawowe informacje
Kary dla pijanych kierowców 2019
Spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu
Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu
Zabrane prawo jazdy za alkohol po raz drugi. Recydywa.
Cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami
Blokada alkoholowa. Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów.
Jazda po alkoholu warunkowe umorzenie postępowania

Call Now Button