Adwokat jazda po alkoholu Warszawa

Adwokat jazda po alkoholu Warszawa

Adwokat jazda po alkoholu Warszawa pomoc prawna dla Kierowców. Bez wątpienia „jazda na podwójnym gazie” stanowi w naszym kraju niemały problem. Świadczy o tym m.in. fakt, iż jak wynika z danych policyjnych – w 2018 roku łączna liczba kierujących poddanych badaniu na zawartość alkoholu wyniosła w naszym kraju prawie 16,5 mln. Jak więc widać – istnieje potrzeba kontrolowania tego aspektu. Poniżej dowiesz się, czy w przypadku jazdy po alkoholu adwokat (Warszawa) będzie w stanie Ci pomóc.

Jazda pod wpływem alkoholu Warszawa?

Jazda po alkoholu – to stwierdzenie, które wydaje się oczywiste w interpretacji – ktoś, kto spożył alkohol, wsiada za kółko. Jednak w ustawodawstwie nie jest to tak jednoznaczne. W polskim prawie można wyróżnić dwa stany związane z poziomem stężenia alkoholu w organizmie człowieka – stan po użyciu alkoholu oraz stan nietrzeźwości. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie  Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi w Polsce

Prowadzenie pojazdu w takim stanie będzie przestępstwem. Co nam grozi za takie czyny? Wykroczenie może wiązać się z wymierzeniem kary aresztu lub grzywny, z kolei za przestępstwo ustawodawca przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Jak widać „jazda na podwójnym gazie” może wywołać poważne konsekwencje dla kierującego. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy specjalisty – Jazda po alkoholu Adwokat Warszawa

Szukasz skutecznego Adwokata?
+48 577 829 462
Zadzwoń do nas!

Zadzwoń Adwokat - Kontakt

Adwokat jazda po alkoholu Warszawa

Co poza powyższymi karami grozi kierowcy? Wobec kierowcy sąd orzeknie ponadto zakaz prowadzenia pojazdów. W przypadku wykroczenia – jego minimalny wymiar to 6 miesięcy, zaś maksymalny 3 lata. Z kolei, za przestępstwa, zakaz taki generalnie orzeka się w latach, od roku do lat 15 – jednak minimalny okres, na jaki sąd go orzeknie za jazdę w stanie nietrzeźwości to 3 lata (w określonych okolicznościach istnieje możliwość orzeczenia dożywotniego zakazu). Jest to niezwykle dolegliwy środek – zarówno dla zawodowych kierowców, jak i osób, dla których samochód stanowi główny środek transportu. Nasi adwokaci pomogą Ci w tym, aby wymiar orzeczonego środka był możliwie jak najłagodniejszy.

Skuteczna pomoc prawna dla Kierowców w Warszawie

Nasza kancelaria oferuje profesjonalną i skuteczną pomoc dla kierowców. Co więcej – jesteśmy również w stanie pomóc kierowcom, wobec których został już orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, by po spełnieniu określonych warunków mogli wrócić za kółko jeszcze przed upływem terminu, na jaki ten zakaz orzeczono. W takiej sytuacji pomożemy m.in. w sporządzeniu wniosku o zmianę zakazu prowadzenia pojazdów na zakaz prowadzenia pojazdów niewyposażonych w tzw. blokadę alkoholową. Otóż jeżeli sąd przychyli się do takiego wniosku – kierowca będzie mógł prowadzić pojazdy wyposażone w taką blokadę (to urządzenie, które niejako bada trzeźwość kierowcy i „nie pozwala” na uruchomienie silnika, gdy osoba za kółkiem spożyła alkohol). A więc, jeżeli w Twoim przypadku zakaz jest wykonywany już przez okres co najmniej połowy orzeczonego wymiaru, a jeśli orzeczono wobec Ciebie dożywotni zakaz – przez okres przynajmniej 10 lat (jest to bowiem jedna z przesłanek koniecznych do spełnienia) – skontaktuj się z nami, a my udzielimy Ci niezbędnych wskazówek – Adwokat jazda po alkoholu.

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bazą wiedzy.

Jazda po alkoholu – Podstawowe informacje
Kary dla pijanych kierowców 2019
Spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu
Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu
Zabrane prawo jazdy za alkohol po raz drugi. Recydywa.
Cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami
Blokada alkoholowa. Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów.
Jazda po alkoholu warunkowe umorzenie postępowania

 

Call Now Button