adwokat jazda po alkoholu suwałki

Adwokat jazda po alkoholu Suwałki.

Pomoc prawna dla Kierowców w Suwałkach.

Od początku lat 90 liczba pojazdów zarejestrowanych w naszym kraju systematycznie wzrasta. Znaczna część Polaków nie wyobraża już sobie życia bez samochodu. Wzrost natężenia ruchu ma też jednak swoje ciemne strony. Oprócz oczywistych minusów (takich jak np. wydające się nie mieć końca korki) – do negatywnych aspektów tego zjawiska należy zaliczyć również wzrost liczby nietrzeźwych kierujących na drogach.  Poniżej dowiesz się, po co i jak uzyskać skuteczną pomoc prawną dla kierowców w Suwałkach.

Jazda po alkoholu Adwokat Suwałki

Jak wynika ze statystyk policyjnych, w 2018 roku osoby, które można nazwać „użytkownikami dróg” (poza kierującymi są to również piesi i pasażerowie), znajdujący się pod wpływem alkoholu brali udział w niemalże 2800 wypadkach drogowych (to prawie 9% wszystkich wypadków drogowych w tym roku). Śmierć w takich wypadkach poniosło 370 osób, a ponad 3 tysiące zostało rannych. Jak więc widać, alkohol stanowi poważny problem w naszym kraju, również w odniesieniu do kwestii związanych z ruchem drogowym. Dotyczy to każdego polskiego miasta, również Suwałk.

Szukasz skutecznego Adwokata?
+48 577 829 462
Zadzwoń do nas!

Zadzwoń Adwokat - Kontakt

Adwokat jazda po alkoholu Suwałki

Do zdarzeń drogowych z udziałem osób będących pod wpływem alkoholu najczęściej dochodzi w okresie obejmującym weekend (piątek, sobota, niedziela). Wówczas wzrasta ilość spotkań towarzyskich, podczas których spożywany jest alkohol. Niestety, tym samym rośnie również ilość osób, które dopuszczają się prowadzenia pojazdu „na podwójnym gazie”. Oczywiście polskie prawo sankcjonuje takie zachowania, a więc kontakt z adwokatem za jazdę po alkoholu (Suwałki) powinien być jednym z pierwszych kroków, jakie poczyni sprawca. To, czy taki czyn zostanie zakwalifikowany jako wykroczenie, czy przestępstwo będzie zależało (najprościej rzecz ujmując) od ilości alkoholu znajdującego się w organizmie człowieka. Kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu będzie stanowiło wykroczenie (od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu). Z kolei osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości będzie charakteryzowała jeszcze wyższa zawartość alkoholu w organizmie (powyżej 0,5‰). O tym, jak precyzyjnie definiuje się te stany, przeczytasz  Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi w Polsce.

Skuteczna pomoc prawna dla Kierowców w Suwałkach

Konsekwencje, jakie będzie musiał ponieść kierujący pojazdem, mogą okazać się bardzo dotkliwe, zwłaszcza w przypadku przestępstwa (art. 178a). Oprócz „standardowych” kar, które można spotkać również w odniesieniu do innych przestępstw (tj. grzywna, kara ograniczenia wolności oraz kara pozbawienia wolności – w tym przypadku do lat 2), w razie dopuszczenia się przez kierującego przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, sąd może lub musi orzec również pewien środek karny. Mowa tutaj o zakazie prowadzenia pojazdów. Osoba, wobec której zakaz taki zostanie zastosowany, nie będzie mogła prowadzić pojazdów w okresie obejmującym zakaz. Więcej o zakazie prowadzenia pojazdów przeczytasz Zakaz prowadzenia pojazdów. Bardzo często okazuje się, że to właśnie konieczność powstrzymania się od możliwości kierowania własnym pojazdem najbardziej uderza w skazanych. Każdy powinien więc starać się o to, by sąd orzekł jak najniższy wymiar kary za jazdę po alkoholu.  Adwokat (Suwałki), to osoba, która bez wątpienia zrobi wszystko, by tak właśnie było. Nasz zespół adwokatów to gwarancja profesjonalizmu i skuteczności. Wieloletnie doświadczenie w zakresie obrony kierowców za jazdę po alkoholu nauczyło nas, iż do każdej sprawy należy podejść indywidualnie. Skontaktuj się z nami, jeżeli interesuje Cię skuteczna pomoc prawna dla kierowców w Suwałkach.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bazą wiedzy.

Jazda po alkoholu – Podstawowe informacje
Kary dla pijanych kierowców 2019
Spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu
Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu
Zabrane prawo jazdy za alkohol po raz drugi. Recydywa.
Cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami

Call Now Button