Adwokat jazda po alkoholu Poznań

Adwokat jazda po alkoholu Poznań.

Poznań to piękne miasto położone nad rzeką Warta. Liczba mieszkańców Poznania sięga ponad pół miliona. Co istotne, duża część z tych osób przemieszcza się własnymi pojazdami. Niestety, jak niemalże w całej Polsce, również w Poznaniu kierowcom często zdarza się „jazda na podwójnym gazie”. Przepisy odnoszące się do jazdy po alkoholu w naszym kraju można uznać za restrykcyjne (konsekwencje mogą być bardzo różne, od np. grzywny, poprzez środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, aż do kary pozbawienia wolności). Co zrobić, w sytuacji, gdy wejdziemy w konflikt z prawem właśnie w taki sposób?

Jazda po alkoholu Adwokat Poznań

Odpowiedź na wyżej postawione pytanie może się okazać prostsza, niż się wydaje. Pierwszy krok powinien polegać na skontaktowaniu się ze specjalistą w dziedzinie pomocy kierowcom. Nasz zespół adwokatów to gwarancja skutecznej pomocy prawnej dla kierowców w Poznaniu. Już samo wsiadanie za kółko po spożyciu alkoholu to czyn, którego nie powinien się dopuszczać nikt, kto nie chce spowodować tragedii na drodze. Do oczywistych konsekwencji takich zdarzeń należy zaliczyć doprowadzenie do uszkodzeń np. pojazdów. Jednak żadne chyba zniszczenia materialne nie mogą się równać z następstwami, jakie może wywołać ów zdarzenie dla życia i zdrowia ludzi (łącznie z negatywnymi skutkami dla zdrowia psychicznego).

Szukasz skutecznego Adwokata?
+48 577 829 462
Zadzwoń do nas!

Zadzwoń Adwokat - Kontakt

Adwokat jazda po alkoholu Poznań

Z prawnego punktu widzenia, tzn. dla kwalifikacji prawnej czynu istotne będzie przede wszystkim to, jak „nietrzeźwy” był kierowca. Mówiąc w wielkim skrócie – jazda na podwójnym gazie może okazać się wykroczeniem (jazda w stanie po użyciu alkoholu – 0,2 ‰ do 0,5 ‰ alkoholu) lub przestępstwem (jazda w stanie nietrzeźwości – powyżej 0,5 ‰; dokładniejsze informacje na ten temat przeczytasz tutaj Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi w Polsce). Niezależnie jednak od „poziomu nietrzeźwości”, kluczowa może okazać się pomoc adwokata. To osoba, która pomoże Ci w sądzie (dobierze właściwą strategię procesową, powie Ci, co należy zrobić, by konsekwencje były możliwe jak najłagodniejsze). Jeżeli więc dopuścisz się jazdy po alkoholu, adwokat (Poznań) jest osobą, która udzieli Ci kompleksowego wsparcia. Bardzo często osoby, które zostały przyłapane na jeździe na podwójnym gazie, nie miały wcześniej styczności z Organami Ścigania i Wymiarem Sprawiedliwości. Konsekwencje za omawiane czyny, mogą okazać się niezwykle dolegliwe. Warto jest więc zadbać o to, by adwokat za jazdę po alkoholu w Poznaniu był profesjonalistą, specjalizującym się w tej dziedzinie.

Skuteczna pomoc prawna dla Kierowców w Poznaniu

Nierzadko kierowcy dopuszczają się czynu jazdy na podwójnym gazie nie bezpośrednio po tym, gdy spożyją ów trunek, lecz następnego dnia np. po mocno zakrapianej imprezie. Osoby takie twierdzą wówczas, iż alkohol już po prostu „uleciał” z ich organizmu. Kiedy jednak w jakiś sposób odczuwają jeszcze skutki „spożywania”, decydują się np. na wypicie mocnej kawy. Zakładają bowiem, iż kawa taka „postawi ich na nogi” i sprawi, że szybciej wytrzeźwieją. Oczywiście to tylko złudne myślenie. Co prawda, zawarta w kawie kofeina faktycznie pobudza, ale sama w sobie nie jest w stanie sprawdzić, iż stężenie zawartego we krwi alkoholu się obniży. Wbrew panującym opiniom, należy również stwierdzić, iż nie ma „bezpiecznej dawki alkoholu”. Każda wypita ilość „czegoś mocniejszego”, może spowodować, iż zostaniemy przyłapani na jeździe na podwójnym gazie. W rezultacie tylko skuteczna pomoc prawna dla kierowców (w Poznaniu), może sprawić, iż z całego zdarzenia wyjdziemy „obronną ręką”, ale jednocześnie z przeświadczeniem, iż nie warto więcej wsiadać za kółko po alkoholu. Skontaktuj się z nami, jeżeli szukasz pomocy w tej kwestii.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bazą wiedzy.

Jazda po alkoholu – Podstawowe informacje
Kary dla pijanych kierowców 2019
Spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu
Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu
Zabrane prawo jazdy za alkohol po raz drugi. Recydywa.
Cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami

Call Now Button