Olsztyn

Adwokat jazda po alkoholu Olsztyn.

Olsztyn to stolica województwa warmińsko-mazurskiego, licząca ponad 170 tysięcy mieszkańców. W rejonie tego miasta znajduje się kilkanaście jezior. Znajdziemy tam również piękne parki, lasy, rzeki oraz wiele obiektów, które po prostu warto odwiedzić. Dzięki temu region ten jest niezwykle atrakcyjny dla turystów. Niemała ilość mieszkańców oraz przybywający w ciągu całego roku turyści – wszystko to sprawia, iż na olsztyńskich drogach oraz w okolicach nie brakuje kierowców, którzy dopuszczają się czynu jazdy po alkoholu. Adwokat (Olsztyn) z naszego zespołu to osoba, która udzieli wszelkiej niezbędnej pomocy kierowcom, którzy weszli w konflikt z prawem.

Jazda po alkoholu Adwokat Olsztyn

Spożywanie alkoholu w naszym kraju oczywiście nie jest zabronione. Niestety używka ta bardzo często traktowana jest jako „odskocznia” od codzienności. Wiele osób nie wyobraża sobie spotkań towarzyskich bez „procentów”. Naturalnie – nie ma w tym niczego, co należałoby potępiać, jednak sytuacja zmienia się, gdy zaczynają pojawiać się negatywne skutki takich poczynań. Oprócz oczywistych, takich jak np. popadnie w nałóg – do „ciemnych stron” picia alkoholu, należy zaliczyć sytuacje, w których osoby go spożywające wsiadają „za kółko”. To właśnie wówczas sprawca powinien zastanowić się nad skontaktowaniem się z adwokatem za jazdę po alkoholu (Olsztyn).

Szukasz skutecznego Adwokata?
+48 577 829 462
Zadzwoń do nas!

Zadzwoń Adwokat - Kontakt

Adwokat jazda po alkoholu Olsztyn

Niekiedy kierowcy wsiadają za kółko bezpośrednio po spożyciu alkoholu (takie postępowanie chyba najbardziej zasługuje na potępienie). Jednak zdarzają się również sytuacje, w których ktoś decyduje się na prowadzenie pojazdu przekonany, iż alkohol już „wyparował” z jego organizmu (np. ktoś pozwolił sobie na wypicie większej ilości alkoholu, następnego dnia rano wstał, wziął prysznic czy, wypił mocną kawę). Później jednak, przy badaniu alkomatem (np. podczas kontroli drogowej), okazuje się, iż alkohol jest jeszcze obecny we krwi takiej osoby. Nie wystarczy bowiem jedynie „dobre samopoczucie”, by stwierdzić, iż jesteśmy trzeźwi. Jeszcze poważniejsze konsekwencje opisane zachowanie może mieć wówczas, gdy w wyniku takiego postępowania dojdzie do wypadku drogowego (np. potrącenia pieszego – wiecej na ten temat przeczytasz tutaj Co grozi za potrącenie pieszego? Art. 177 § 2 k.k ). Nie od dziś wiadomo bowiem, iż alkohol wpływa m.in. na koordynację ruchową, szybkość reagowania (opóźnienie reakcji). Może powodować również nadpobudliwość, czy obniżenie samokontroli. Jeżeli jednak, ktoś dopuści się już takiego czynu, powinien przede wszystkim zadbać o skuteczną pomoc prawną dla kierowców w Olsztynie. Taka pomoc będzie szczególnie potrzebna, gdy kierujący popełni przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości.

Skuteczna pomoc prawna dla Kierowców w Olsztynie

Czyn jazdy w stanie nietrzeźwości został uregulowany w art. 178 § 1 Kodeksu karnego. Popełnienie go będzie oznaczało, iż zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi powyżej 0,5 promila alkoholu. Ustawodawca za wspomniane przestępstwo przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego na sprawcę zostanie nałożony zakaz prowadzenia pojazdów (więcej o tym środku przeczytasz tutaj  Zakaz prowadzenia pojazdów). Są to bardzo poważne konsekwencje, dlatego sprawę warto powierzyć profesjonalistom. Nasi adwokaci od lat zajmują się pomocą kierowcom, którzy „weszli w konflikt z prawem”. Naszym priorytetem jest uzyskanie sprawiedliwego wyroku i zwrócenie uwagi na te okoliczności, dzięki którym konsekwencje dla sprawcy będą, jak najmniej dolegliwe. Jeżeli to Ciebie dotyczy sprawa za jazdę po alkoholu – adwokat (Olsztyn) z naszego zespołu to najlepszy wybór.

Call Now Button