Adwokat jazda po alkoholu Łomża

Adwokat jazda po alkoholu Łomża.

Łomża to jedno z miast znajdujących się w województwie podlaskim. Zwiedzając Łomżę i okolice warto zobaczyć np. Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi czy piękny Stary Rynek. Jednak podobnie jak w innych polskich miastach, również w Łomży kierowcom nierzadko zdarza się wchodzenie w konflikt z prawem za „prowadzenie na podwójnym gazie”. Jeżeli szukasz pomocy za jazdę po alkoholu – adwokat (Łomża) to osoba, do której powinieneś się zwrócić w pierwszej kolejności.

Jazda po alkoholu Adwokat Łomża

Czytając ten tekst, odpowiedz sobie w myślach na pytanie, czy zdarzyła Ci się kiedyś jazda po alkoholu? Czy wśród Twoich znajomych jest ktoś, kto wyznaje zasadę, iż „jedno piwko nie zaszkodzi, gdyż na pewno nie wpłynie na moją koncentrację”? Czy zawsze upewniasz się, co do swojej trzeźwości, gdy chcesz wsiąść za kółko, a poprzedniego dnia byłeś uczestnikiem np. mocno zakrapianej imprezy? Z pewnością – duża część osób miałaby sobie coś do zarzucenia w tych kwestiach. Statystyki dotyczące „jazdy na podwójnym gazie” w naszym kraju, niezmiennie od lat są mało optymistyczne. Polska niestety góruje w tej kwestii nad innymi państwami europejskimi. Jeżeli więc zostaniesz przyłapany na czynie jazdy po alkoholu i szukasz skutecznej pomocy prawnej dla kierowców w Łomży, skontaktuj się z nami.

Szukasz skutecznego Adwokata?
+48 577 829 462
Zadzwoń do nas!

Zadzwoń Adwokat - Kontakt

Adwokat jazda po alkoholu Łomża

Warto wskazać, iż w niektórych krajach europejskich prawo w zakresie jazdy po alkoholu jest jeszcze bardziej restrykcyjne, niż w Polsce. Na przykład w: Rumunii, Czechach, czy Chorwacji przepisy zakazują jazdy po jakiejkolwiek ilości alkoholu (a więc „limit trzeźwości” wynosi 0,0‰). U nas, by wejść w konflikt z prawem za „jazdę na podwójnym gazie”, wartość po badaniu alkomatem musi wykazać minimum 0, 2‰. Jeżeli wartość ta zmieści się w przedziale od 0,2 do 0,5‰ – będzie się to wiązało z popełnieniem wykroczenia jazdy po użyciu alkoholu. Z kolei, jeżeli przekroczony zostanie wynik 0,5‰ – będziemy mieli do czynienia z przestępstwem jazdy w stanie nietrzeźwości. Więcej o tych limitach i karach grożących za poszczególne czyny, przeczytasz tutaj Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu i jak się bronić?. Niezależnie jednak od tego, jak zostanie zakwalifikowane Twój czyn – nasz zespół adwokatów chętnie zajmie się Twoją sprawą. – Adwokat jazda po alkoholu w Łomży. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego przypadku, pełne zaangażowanie i branie pod uwagę wszelkich istotnych okoliczności dotyczących Twojej sprawy.

Skuteczna pomoc prawna dla Kierowców w Łomży

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, iż alkohol może wpływać w sposób niekorzystny na nasz organizm. Jednak, czy kierowcy zdają sobie sprawę, iż w sytuacji, gdy wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu, może pojawić się u nich wiele negatywnych następstw, np. tzw. widzenie tunelowe. Innymi słowy, spożyty alkohol zawęża pole naszego widzenia. Standardowo obszar ten obejmuje kąt około 180 stopni. Natomiast wpływ alkoholu może sprawić, iż kąt taki zmniejszy się do zaledwie kilku stopni. W efekcie bardzo trudno będzie nam np. dostrzec pojazd zbliżający się z bocznej drogi, (widzimy jedynie to, co jest przed nami). Ponadto, wypity alkohol opóźnia nasze reakcje. Prowadzone badania wykazują, iż podczas, gdy „trzeźwy” kierowca jest w stanie zareagować już w ok. 0,5 sekundy (np. zahamować), to reakcja kierowcy, nawet po „pozornie” niewielkiej dawce alkoholu, może wydłużyć się dwukrotnie (lub nawet kilkukrotnie). W takich okolicznościach nietrudno o wypadek (np. potrącenie pieszego – więcej na ten temat przeczytasz tutaj Co grozi za potrącenie pieszego? Art. 177 § 2 k.k). Wówczas tylko skuteczna pomoc prawna dla kierowców w Łomży, może sprawić, iż ominą Cię poważne tarapaty. Skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci wszelkiej niezbędnej pomocy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bazą wiedzy.

Jazda po alkoholu – Podstawowe informacje
Kary dla pijanych kierowców 2019
Spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu
Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu
Zabrane prawo jazdy za alkohol po raz drugi. Recydywa.
Cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami

Call Now Button