Kraków - Pomoc prawna dla Kierowców 1

Adwokat jazda po alkoholu Kraków

Jazda po alkoholu artykuł 178a kk Kraków. Jeżeli prowadziłeś samochód w stanie po spożyciu alkoholu i zostałeś zatrzymany nie czekaj, skontaktuj się z naszą kancelarią. Być może nie jest jeszcze za późno. Każdego roku z policyjnych statystyk wynika, że około 128 tysięcy kierowców zostaje zatrzymanych z powodu prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu. Jazda po alkoholu słusznie podlega tak wysokim karom. Takie zdarzenia nie powinny mieć miejsca na Polskich drogach. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni uszanować życie i zdrowie innych.

Pomoc prawna dla kierowców Kraków

Musimy jednak pamiętać o tym, że obrona przed sądem oraz walka o sprawiedliwy wyrok należy się dla każdej osoby. Jak wszyscy wiemy życie nie jest czarno białe, każdy z nas kiedyś popełnił błąd i należy się mu druga szansa. Wiemy również, że zdarzają się pomyłki podczas badania alkomatem. Celem naszego zespołu jest walka o sprawiedliwy wyrok dla kierowcy. Niektóre sytuacje zasługują na warunkowe umorzenie postępowania.

Szukasz skutecznego Adwokata?
+48 577 829 462
Zadzwoń do nas!

Zadzwoń Adwokat - Kontakt

Jazda po alkoholu – konsekwencje prawne.

Stan po użyciu alkoholu 0,2 do 0,5 promila – wykroczenie

Dozwolone stężenie alkoholu we krwi u kierowcy wynosi 0,2 promila. Jeśli kierowca ma we krwi od 0,2 do 0,5 promila alkoholu, świadczy to o tym, że niestety znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem z art. 87 Kodeksu wykroczeń, za którego popełnienie grozi kara aresztu lub grzywny w wysokości co najmniej 50 złotych.

Stan nietrzeźwości więcej niż 0,5 promila alkoholu – przestępstwo.

Zgodnie z art. 178a § 1 Kodeksu karnego, za wyżej wspomniany czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Za ponowną jazdę w stanie nietrzeźwości, zgodnie z art. 178a § 4 kk, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Adwokat Kierowcy Kraków Kontakt

Dlatego nie czekaj zadzwoń do nas puki nie jest za późno. Działamy na terenie Krakowa i okolic. Umów się z naszym Adwokatem w celu konsultacji prawniczej.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bazą wiedzy.

Jazda po alkoholu – Podstawowe informacje
Kary dla pijanych kierowców 2019
Spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu
Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu
Zabrane prawo jazdy za alkohol po raz drugi. Recydywa.
Cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami

Call Now Button