Adwokat jazda po alkoholu Gdańsk

Adwokat jazda po alkoholu Gdańsk. Jak wynika z danych statystycznych publikowanych codziennie przez Policję („informacja dzienna”), średnio jednego dnia jest zatrzymywanych ok. 250 nietrzeźwych kierujących (ich ilość oczywiście wzrasta np. w czasie wakacji, czy w weekendy). W efekcie roczna suma takich kierowców oscyluje w granicach nieco ponad 100 tysięcy. Statystyki są więc bardzo niepokojące (a przecież nie obejmują tych kierowców, którym „udało się” niepostrzeżenie wsiąść za kółko po spożyciu alkoholu).

Adwokat jazda po alkoholu Gdańsk

Gdańsk to miasto, które z racji swojego „atrakcyjnego” (nadmorskiego) położenia przez cały rok przyciąga wielu turystów z innych rejonów Polski, ale także z innych części świata. W rezultacie bardzo często można mówić o wzmożonym ruchu na gdańskich drogach. Niestety przekłada się to również na ilość kierowców, którzy prowadzą pojazdy „na podwójnym gazie”. Jeżeli to Ty dopuścisz się takiego czynu – jak najszybciej skontaktuj się z adwokatem – Adwokat jazda po alkoholu Gdańsk. Ważne, by w takiej sytuacji profesjonalista zadziałał jak najszybciej. Za jazdę po alkoholu – oprócz kar, które są przewidziane przez ustawodawcę w Kodeksie wykroczeń lub Kodeksie karnym – sąd orzeknie również pewien środek karny. Mowa tutaj oczywiście o zakazie prowadzenia pojazdów. W razie popełnienia wykroczenia, a więc, kiedy stężenie alkoholu we krwi danej osoby wyniesie od 0,2‰ do 0,5‰, będzie on orzeczony na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Z kolei, w przypadku popełnienia przestępstwa, a więc gdy stężenie alkoholu we krwi będzie przekraczało 0,5‰ – środek ten zostanie orzeczony na okres nie krótszy niż 3 lata (wówczas jego maksymalny wymiar to 15 lat). 

Szukasz skutecznego Adwokata?
+48 577 829 462
Zadzwoń do nas!

Zadzwoń Adwokat - Kontakt

Jazda pod wpływem alkoholu Adwokat Gdańsk

Konieczność wstrzymania się od prowadzenia pojazdów na tak długi czas (zwłaszcza w przypadku przestępstwa), może okazać się bardzo niekomfortowa i uciążliwa. Warto jest więc zadbać o to, by wymiar tego środka był jak najkrótszy – to właśnie za priorytet uznają adwokaci z naszej kancelarii. A więc w przypadku jazdy po alkoholu adwokat (Gdańsk) to osoba, która bezsprzecznie powinna zapoznać się z Twoją sprawą. Niewielu kierowców, wobec których został orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów wie, iż istnieje pewna „furtka”, która pozwala na to, by mogli oni wrócić za kółko przed tym, nim zakaz ten upłynie. Otóż, jeżeli zakaz był wykonywany, co najmniej przez połowę orzeczonego wymiaru (a jeżeli sąd orzekł dożywotni zakaz – przez co najmniej 10 lat) sąd może orzec o dalszym wykonywaniu tego środka w postaci zakazu prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową (ale pod warunkiem, że postawa, właściwości i warunki osobiste sprawcy oraz zachowanie sprawcy w okresie wykonywania środka karnego uzasadniają przekonanie, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę nie zagraża bezpieczeństwu w komunikacji). W tym celu należy złożyć do sądu stosowny wniosek. W razie jakichkolwiek wątpliwości i problemów skontaktuj się z nami – jesteśmy gwarancją skutecznej pomocy prawnej dla kierowców w Gdańsku.

Skuteczna pomoc prawna dla Kierowców w Gdańsku

Czym jest owa alkoblokada? Jest to urządzenie zamontowane w pojeździe (przypomina alkomat), które ma za zadanie niejako badać trzeźwość kierowcy, przed tym, zanim uruchomi on silnik. Silnik nie zostanie uruchomiony, gdy zawartość alkoholu w wydychanym przez kierującego powietrzu wyniesie co najmniej 0,1 mg alkoholu w 1 dm³ (czyli od 0,2‰). Jest to więc rozwiązanie, które (mimo dość wysokich kosztów), może okazać się dla wielu kierowców (np. zawodowych) wręcz „zbawienne”.

Nasza kancelaria oferuje skuteczną pomoc prawną wszystkim kierowcom, którzy weszli w konflikt z prawem. Zachęcamy do kontaktu – adwokat jazda po alkoholu – Gdańsk.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bazą wiedzy.

Jazda po alkoholu – Podstawowe informacje
Kary dla pijanych kierowców 2019
Spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu
Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu
Zabrane prawo jazdy za alkohol po raz drugi. Recydywa.
Cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami

 

Call Now Button